سفارشات خود را برای  بالا 100 هزار تومان را با پیک رایگان تجربه کنید

قفل اتاق فرار

چه قفل هایی در اتاق فرار یا اسکیپ روم استفاده میشوند؟

قفل‌های رمزدار عددی رایج‌ترین و پرکاربردترین نوع قفل‌ اتاق فرار هستند. برای باز کردن این قفل‌ها نیاز به یک ترکیب اعداد با ترتیب مشخص دارید. طراحی این قفل‌ها به گونه‌ای است که باید یک کد یا رمز عددی خاص را وارد کنید تا قفل باز شود. بسته به نوع قفل، این رمز معمولاً از ۳، ۴، ۵ و یا ۶ عدد تشکیل شده است.

در این نوع از قفل‌ها به جای اعداد، از حروف برای تشکیل رمز استفاده می‌کنند و بعد از قفل های عددی، رایج ترین نوع قفل اتاق فرار میباشند. این قفل‌ها معمولاً از یک کلمه یا یک عبارت کوتاه تشکیل شده اند و برای باز کردن قفل، باید یک رمز حروفی وارد شود و بسته به نوع قفل، این رمز معمولاً از ۳، ۴، ۵ و یا ۶ حرف انگلیسی و یا فارسی تشکیل شده است..

عملکرد این قفل ها مانند قفل های عددی و حروفی میباشد با این تفاوت که در آنها بجای حروف و اعداد از کاراکترهای دیگری استفاده شده است. پنیکاتور برای اولین بار با ایجاد تحول چشمگیر در انواع قفل اتاق فرار، قفل های رمزدار با اشکال خاص مانند: الفبای رونیک، مهره شطرنج، اشکال هندسی، الفبای میخی، اشکال حیوانات، اشیاء، اعداد تاس، اعداد تاس و ۴ خال و صورتک (اسمایلی) را طراحی و عرضه کرده است. 

در قفل‌های رمزدار پترنی از اعداد و یک الگو یا پترن خاص برای باز کردن قفل استفاده می‌کنند و در مدل های ۳، ۴ و ۵ دکمه موجود میباشند. قفل های پترنی قابلیت تغییر رمز ندارند و برخلاف بیشتر قفل ها، ترتیب وارد کردن رمز در آنها اهمیتی ندارد.

برای پیدا کردن رمز این مدل قفل ها نیاز به تعدادی جهت دارید که با وارد کردن جهت ها با ترتیب درست قفل باز میشود. قفل های جهتی خصوصا قفل جهتی مسترلاک از محبوب ترین قفل های مورد استفاده در اتاق فرار میباشد. پنیکاتور برای اولین بار قفل ۸ جهت که دارای ۴ جهت اصلی و ۴ جهت فرعی میباشد را طراحی و عرضه کرده است.

همانطور که از اسم این مدل قفل پیداست مکانیزم باز شدن آن همانند قفل گاوصندوق نیاز به ۳ عدد دارد که با چرخش صفحه دایره ای روی آن بصورت ساعتگرد و یا پادساعتگرد عمل مبکند. به جز یک مورد، باقی قفل های گاوصندوفی قابلیت تغییر رمز ندارند.

این قفل ها همان قفل های رمزدار عددی، حروفی و یا کاراکترهای خاص هستند با این تفاوت که حلقه های آنها دارای رنگ های متفاوت میباشند و به همین جهت میتوان از قفل های رنگی برای طراحی معماهای جالبتر و پیچیده تر استفاده نمود.

میتوانید برای رمز این قفل ها از یک تاریخ میلادی یا شمسی با روز و ماه و سال مشخص استفاده کنید. پنیکاتور برای اولین بار قفل تاریخ میلادی حلقه ای میلادی و شمسی (فارسی) را طراحی و عرضه کرده است.

این قفل ها که دارای انواع مختلفی مانند قفل درب باز کن، کیپد (صفحه کلید)، بلوتوث، اثرانگشتی، مگنت و … میباشند، جهت راه اندازی نیاز به منبع تغذیه و یا باطری دارند.

قفل محفظه دار (جعبه ای)

این مدل قفل ها دارای محفظه برای مخفی کردن اشیاء مانند کلید هستند که با وارد کردن رمز درست امکان دسترسی به شیء مخفی شده میسر میشود.

علاوه بر قفل های کلیدی متداول، قفل هایی با اشکال و کلیدهای خاص در اتاق فرار استفاده میشوند. همچنین قفل های کلیدی طرح آنتیک و یا قدیمی جز قفل های پرطرفدار در میان اتاق های فرار میباشند. 

برند ها

سبد خرید
اینستاگرم واتس آپ واتس آپ تلگرام
فروشگاه پنیکاتور دارای اپلیکیشن اندروید اختصاصی (حرفه ای فروشگاهی) میباشد ، دموی این اپلیکیشن را میتوانید ازینجا دانلود نمایید
ورود به سایت
نام کاربری / ایمیل / شماره موبایل خود را وارد کنید
بازیابی کلمه عبور
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد
ورود به سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ثبت نام در سایت
شماره موبایل / ایمیل را تایید و اطلاعات را تکمیل کنید
ثبت نام در سایت
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید خود را در کادر زیر وارد کنید
ارسال مجدد کد تا دیگر
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من